Harmonogram SOBOTA

 Tu nájdete prehľadný popis sprievodného programu festivalu na sobotu.

Pripravené budú:

  • prednášky ZDARMA
  • semináreMgr. Sylvie Doláková (3 žetóny),
  • workshopy pre deti (1 žetón),
  • workshopy pre dospelých (2 žetóny).

Prehľad programu všetkých miestností TU.

Harmonogram spolu s prehľadným plánom celého podujatia obdrží každý dospelý návštevník pri vstupe.

Workshop pre deti

Miestnosť C

1 žetón

9:30-10:00

a

10:00-10:30

Pripravme si zdravú desiatu

Čo takto pripraviť niečo chutného a lákavého na desiatu pre vaše deti z ovocia, zeleniny a bez cukru? Spoločne si pripravíme a ozdobíme desiatu zo zdravých surovín.

Prednáška

Miestnosť D

  ZDARMA

9:30 – 10:00

Rozprávka nás naučí pre rodičov

Viete ako sa dá pracovať s rozprávkou? Ide to mnohými spôsobmi! Deti si rozšíria znalosti jazyka, matematické a logické myslenie, povedomie o prírode a svete vôkol nás, naučia sa zopár pesničiek, básničiek, precvičia si kreslenie a konštruovanie, a dokonca sa i tak budú učiť angličtinu! Toto všetko dokážete so súborom aktivít zo série Rozprávka nás naučí.

Workshop pre dospelých

Miestnosť A

2 žetóny

10:00 – 11:00

Základy nosenia v šatke

Základy nosenia v šatke“ / „Kríž s kapsou dnu“ : Naučíte sa viazať svoje bábätko do šatky v úväze, ktorý je vhodný pre deti od narodenia po celé nosiace obdobie. Tento kurz je vhodný aj pre budúcich rodičov, ktorí ešte len na svoje dieťatko čakajú.

Prednáška

Miestnosť B

ZDARMA

10:00 – 10:30

Oskola

Pomôcky  firmy Oskola sú na trhu už viac ako 7 rokov. Príďte sa zoznámiť s obsiahlou ponukou vzdelávacích kartičiek a pomôcok. Dozviete sa viac i o fungovaní firmy. 

Prednáška

Miestnosť B

ZDARMA

10:30 – 11:00

Názorná matematika

Zaujíma sa váš preškolák o čísla? Alebo sa váš školách v číslech ťažko orientuje? Príďte sa zoznámiť s pomôckou, ktorá umožní všetkých deťom predstaviť si čísla reálnejšie. Poďme názorne počítať, sčítať, odčítať, násobiť a deliť do 1000 a viac.

Workshop pre deti

Miestnosť C

1 žetón

10:30 – 11:00

a

11:00 – 11:30

Laboratórium pre deti

Vždy ste chceli byť vedci? Pripravte svojmu dieťaťu niekoľko pokusov, na ktoré tak rýchlo nezabudne. Predvedieme vám jeden pozorovací a jeden praktický experiment vhodný pre deti okolo 8 rokov.

Seminár

Miestnosť D

3 žetóny

10:30 – 12:00

Výslovnosť vo výučbe angličtiny malých detí

Deti raného veku sú veľmi otvorené imitovaniu zvukov cudzieho jazyka ale rýchlo ich zabúdajú. Na workshope si ukážeme, ako nielen zvuky správne naučiť, ale aj si ich precvičovať tak, aby si ich deti upevnili.

Aktivity fungujú i u starších detí a dokonca i pri výučbe dospelých!

Workshop pre dospelých

Miestnosť A

2 žetóny

11:00 – 12:00

Vyrobte si hračku pre vaše batoľa

Na workshope vyrobíte jednoduché drevené puzzle pre vaše batoľa. Ďalej si ukážeme výrobu pomôcky zameranej na triedenie farieb a jemnú motoriku.

Workshop pre dospelých

Miestnosť B

2 žetóny

11:00 – 12:00

Programovanie pre deti

Rozvíjajte prirozdzenú zvedavosť vašich detí. Nazrite spoluz s nimi do sveta programovania. Príďte si vyskúšať základné princípy programovania formou hry a potrénovať Vaše logické myslenia. Čo so sebou? Tablet alebo smartphone.

Workshop pre deti

Miestnosť C

1 žetón

11:30- 12:00

a

12:00- 12:30

Origami

Príďte si vyskúšať japonské umenie pre najmenšie deti, poskladať zvieratká a naučiť sa novú aktivitu na pochmúrné jesenné dni, pri ktorej si deti precvičia manuálnu zručnosť.

Workshop pre dospelých

Miestnosť A

2 žetóny

12:00 – 13:00

 Hejného matematika

Príďte si vyskúšať modernú matematiku. Zoznámite sa s kľúčovými princípmi a so štyrmi prostrediami – vláčiky, výstavisko, stavby z kociek, kombinatorika a pravdepodobnosť. Súčasťou workshopu bude praktická ukážka.

Workshop pre dospelých

Miestnosť A

2 žetóny

13:00 – 14:00

Námety na šifrovaciu hru

Pripravte deťom šifrovaciu hru, doma na chate, na výlete alebo v škole. Deti sa tak môžu vyskúšať riešiť rôzne hádanky a úlohy, alebo si hravým a napínavým spôsobom precvičiť znalosti z rôznych odbrov. Nachystajte deťom zábavu, ktorá ich naučí zvýťaziť nad šiframi, prekážkami a aktivitami, ktorá im hra postaví do cesty.

Prednáška

Miestnosť B

ZDARMA

13:30 – 14:00

Česká hračka

Prednáška vystavovateľa Česká hračka.

Seminár

Miestnosť D

3 žetóny

13:00 – 14:30

Rozprávkový CLIL pre malých žiakov (i predškolákov)

Rozprávky sú považované za národné bohatstvo každej kultúry. Ponúkajú širokú škálu aktivít, ktoré kombinujú a rozvíjajú mnoho schopností do harmonického celku. Rozprávka poskytuje motiváciu, ktorá sa prelína celým projektom a udržuje detskú pozornosť.

Aktivity sú na tzv. bilingválnej báze – základné poznatky deti získajú prostredníctvom materinského jazyka a opakovanie prebieha v cudzom jazyku. To deťom umožňuje vnímať cudzí jazyk bez bariéry nutného prekladania, efektívne, prirodzene a veľmi rýchlo.

Projekt bol vyskúšaný v mnohých školách v Česku, Poľsku, Litve, Rakúsku, Nórsku a Taliansku. V minulom roku bol vydavateľstvom PEARSON ELT ocenený, ako najlepšia učiteľská inovácia.

Workshop pre dospelých

Miestnosť A

2 žetóny

14:00 – 15:00

Základy nosenia na chrbte – batoh

„Základy nosenia na chrbte – Batoh“ : Naučíte sa  bezpečne vykladať dieťa na chrbát a skladať ho dole, základný úväz na nosenie na chrbte a dozviete sa aj niekoľko trikov, ktoré vám môžu pri nosení pomôcť. Tento úväz je vhodný od narodenia po celé nosiace obdobie.

Workshop pre dospelých

Miestnosť B

2 žetóny

14:00 – 15:00

Vyrobte si hračku pre vášho predškoláka

Vyrobte pre predškolákov zábavnú a vzdelávaciu pomôcku, ktorá rozvíja jemnú motoriku, zameriava sa na poznávanie farieb a zoznámi predškolákov s číslami a počítaním.

Workshop pre dospelých

Miestnosť C

2 žetóny

14:00 – 15:00

Finančná gramotnosť

Čo si myslíme o peniazoch a ako s nimi vieme zachádzať má veľký dopad na kvalitu nášho života. Naše znalosti peňažného systému sa vytvárajú už v detstve, tým ako ibnformácie absorbujeme z okolného sveta. Na tomtoo workshope si ukážeme, ako rozvíjať finančnú gramotnosť u detí a zahráme si jednoduché hry, ktoré pomôžu vybudovať v dieťati kladný záujem k peniazom.

Workshop pre dospelých

Miestnosť C

2 žetóny

15:00 – 16:00

Ako deti pochopia matematiku?

Prechod cez desiatku, násobilka, obvody a obsahu, prevody jednotiek a ďalšie. Príďte sa zoznámiť s jednoduchými pomôckami, ktoré umožnia deťom dané učivo ľahšie pochopiť.

Seminár

Miestnosť D

3 žetóny

15:00 – 16:30

Keď gramatika baví..

….žiaka i učiteľa, je vyhraté! Pohybové aktivity, kartové i slovné hry a celá škála netradičných pomôcok ocenia všetci tí, ktorí chcú vniesť do hodín angličtiny príjemnú, fungujúcu a konštruktívnu atmosféru. Ukážeme si, ako na gramatiku bez zložitých gramatických prehľadov či doplňovacích cvičení.

Zmena programu vyhradená.