Zoznam prednášok

Pre vstup na prednášku je nutné okrem vstupenky na výstavu zakúpiť i vstupenku na prednáškový blok.

Vstupenka na prednáškový blog = všetkých 9 prednášok stojí 1,50 € v online predpredaji  alebo 2 € na mieste. Vstupenka platí na všetky prednášky počas celého dňa, a tak si môžete vybrať prednášky podľa vášho záujmu alebo časových možností.

Vstupenky na všetky časti výstavy môžete zakúpiť v predpredaji tu.

Na mieste bude možné zakúpiť i vstup iba na 1 prednášku za cenu 0,50 €.

Prednáška 1

10:30-10:50

PhDr. Petr Hedbávný

 Imaglee [imaglí]: karty pre všetkých, ktorí (sa) chcú učiť a zároveň baviť

Pracujete s deťmi? Príďte sa inšpirovať, ako zmysluplne zabaviť každého školáka, ktorý chce byť za hviezdu v slovenčine, matematike či angličtine. Predstavíme vám karty s čísloobrázkami, s ktorými môžete spoločne rozprávať, skladať kreatívne domino, hrať počítacie dobble i desiatky ďalších hier. My, dospelí, sa rýchlo ocitneme v zóne učenia spolu s deťmi. Neveríte? Príďte na krátku ochutnávku! Fantastické karty IMAGLEE majú na výstave i predajný stánok.

Prednáška 2

11:00-11:45

Mgr. Lucie Polanská

English for kids with fun

Praktický seminár pre aktívnych rodičov, učiteľov MŠ a 1.st. ZŠ plný tipov a názorných ukážok práce s deťmi, ktoré ešte nevedia čítať a písať. Podľa záujmu účastníkov bude seminár vedený v anglickom alebo českom jazyku.

Prednáška 3

12:00-12:20

Natália Hamaríková

Odlož už ten tablet alebo Prečo som vytvorila stavebnicu IKAMIGO®

Deti trávia pri počítačových hrách a četovaním na internete stále viac času. O negatívnych dopadoch nadmerného využívania moderných technológií sa začína hovoriť čoraz viac a rodičia to skutočne pociťujú ako problém, ktorý je potrebné riešiť. Ak chceme, aby sa naše deti zdravo vyvíjali, potrebujeme im ponúknuť protiváhu. Tým nie je len šport a pohyb, ktoré deťom sediacim pri počítačoch chýba. Ale tiež vytvorenie podnetného a kreatívneho prostredia, ktoré zábavnou a prirodzenou formou pomáha rozvíjať jemnú motoriku, predstavivosť, tvorivosť a ďalšie rozumové schopnosti. Kreatívna stavebnica IKAMIGO® všetky tieto požiadavky rodičov a pedagógov spĺňa a má na výstave svoj predajný stánok.

Prednáška 4

12:30-12:50

Martina Potschová

GeoBoards Oskola

Drevené dosky s kolíčkami, na ktoré sa naťahujú farebné gumičky, vytvárajú sa úsečky, trojuholníky, štvoruholníky alebo iné tvary, to sú GeoBoards. K doskám sú úlohy pre predškolákov i školákov, ktoré slúžia k precvičovaniu rôznych znalostí a schopností. Nie je to len o výuke geometrie, dosky je možné použiť napríklad i pri výuke jazykov. Na prednáške budú predstavené všetky varianty dosiek a taktiež sa dozviete, čo nás k nápadu priviedlo. GeoBoards nájdete na výstave na predajnom stánku Oskola.

Prednáška 5

13:00-13:45

Mgr. Lucie Polanská

Story-based learning

Prednáška zameraná na učiteľov angličtiny v MŠ a na 1.st. ZŠ a na aktívnych rodičov. Dozviete sa, ako zábavnou formou vyťažiť maximum z rozprávkových príbehov, ktoré všetci poznáme. Súčasťou prednášky bude zážitkový miniseminár.

Prednáška 6

14:00-14:20

Jana Matějíková

10 DIY hračiek a aktivít pre najmenších

Zaujímalo by vás, ako využiť starý kalendár, obal od vajíčok alebo napríklad štipce na bielizeň k zmysluplnej hre vašich detí? Nechajte sa inšpirovať výrobou zábavných a kreatívnych hračiek a aktivít z predmetov, ktoré bežne nájdete v domácnosti.

Prednáška 7

14:30-14:50

Katarína Akáčová

Hravý rozvoj? Trikrát ÁNO!
Card Bards – Odvážni objavitelia

Hravý pohyb a ľudský dotyk sú základnými prvkami vývojovej motoriky podľa Veronicy Sherborne. Čo však majú spoločné so storytellingom (vymýšľanie príbehov) a tvorivou dramatikou? Spravia z vás najväčších hrdinov vašich detí!
Odvážni objavitelia sú pohybová spoločenská hra, ktorá spája deti a rodičov a buduje ten najlepší rodinný tím.
Hra Card Bards má na vystave i svoj predajný stánok.

Prednáška 8

15:00-15:20

Jan Halamíček

STAVEBNICE PONY s.r.o.

Univerzálna drevená stavebnice PONY. Ideálna pomôcka pre rozvoj jemnej a hrubej motoriky. Príďte si vypočuť o tom, ako sa vyrábajú české drevené hračky, v čom je stavebnica PONY špecifická a na aké novinky sa môžete tešiť u prezentačného stánku stavebnice PONY. Stavebnica PONY má na výstave svoj predajný stánok.

Prednáška 9

15:30-15:50

PhDr. Petr Hedbávný

 Imaglee [imaglí]: karty pre všetkých, ktorí (sa) chcú učiť a zároveň baviť

Pracujete s deťmi? Príďte sa inšpirovať, ako zmysluplne zabaviť každého školáka, ktorý chce byť za hviezdu v slovenčine, matematike či angličtine. Predstavíme vám karty s čísloobrázkami, s ktorými môžete spoločne rozprávať, skladať kreatívne domino, hrať počítacie dobble i desiatky ďalších hier. My, dospelí, sa rýchlo ocitneme v zóne učenia spolu s deťmi. Neveríte? Príďte na krátku ochutnávku! (Totožná s Prednáškou 1). Fantastické karty IMAGLEE majú na výstave i predajný stánok.

Okrem prednášok máte možnosť navštíviť i súčasne prebiehajúce workshopy, stačí si len vybrať podľa záujmu.