Zoznam vystavovateľov 2018

Zoznam priebežne aktualizujeme a dopĺňame. Na festivale nájdete predajné stánky s kvalitnými pomôckami z Českej republiky a Slovenska.


Vnímavé deti

Vnímavé deti.sk prinášajú na slovenský trh jedinečné kvalitné vzdelávacie hry, stavebnice a didaktické pomôcky, ktoré sú svojím obsahom a formou prispôsobené potrebám detí predškolského veku a mladšieho školského veku.

Web: www.vnimavedeti.sk


Detská hračka

Zmysluplné náučné a didaktické hračky a Montessori pomôcky. Originálne, kvalitné a bezpečné pre deti.

Web: www.detskahracka.sk


Citerka

Citerka – MgA. Kamila Zenklová. Citerka je hudobný nástroj vhodný pre deti už od 4 rokov. Nie je nutné poznať noty alebo inú hudobnú teóriu.

 

Web: www.citerka.cz


Herlitz spol. s.r.o

Písacie pomôcky Pelikan griffix®

Štvorstupňový systém v Nemecku vyrobených písacích pomôcok griffix® je prvý produkt na trhu písacích pomôcok, ktorý deťom rozvíja jemnú motoriku. Tým ich pripraví na písanie už v predškolskom veku. Spájajú sa v ňom štyri pomôcky, ktoré tvoria premyslený systém: voskové farbičky, ceruzku, atramentové a plniace pero. Učiteľmi a vedcami navrhnutý ergonomický dizajn podporuje správny úchop, čím pomáha prirodzenejšiemu a uvoľnenejšiemu písaniu a kresleniu v každom veku dieťaťa. Všetky pomôcky sú tak dokonale prispôsobené pokroku dieťaťa. Keďže griffix® vedie k správnemu úchopu hneď od začiatku, dieťa si nemusí zvykať na nový spôsob, akým sa pero drží. Smajlík na konci pera mu vždy ukáže, či pero drží správne.

Web: www.ucimesapisat.sk


Zábavné učenie The Brainy Band Slovensko/Česko

Zábavné učenie pre deti z oblasti matematiky a logického myslenia.

 

Web:www.thebrainyband.sk


 

montemama.sk

Montessori a edukačné hračky.

 

Web: www.montemama.sk


 

Hovoriace hry, knihy a učebnice IRS

Naše hovoriace knihy IRS sa od bežných kníh odlišujú tým, že deťom prinášajú kombináciu zvukových a zrakových podnetov. S použitím hovoriaceho pera IRS sa knižky stávajú hovoriacimi s množstvom nahovorených textov, pútavých príbehov, riekaniek, hádaniek, pesničiek, zvukov z prírody a úloh na spätnú kontrolu.

Web: www.hovoriaceknihy.sk


KLARIS-SHOP

Veríme, že učenie formou zábavy je tou najlepšou cestou, ako poznávať svet a vzdelávať svoje deti. Preto ponúkame originálne a preverené hračky od výrobcov, ktorí dbajú na kvalitu a premyslené prevedenie svojich výrobkov. Môžete sa tešiť na rôzne hlavolamy, edukačné drevené hračky, stavebnice a spoločenské hry.

Web: www.klaris-shop.cz


Mandala Montessori

Kvalitné ekologické a kreatívne drevené hračky a Montessori pomôcky.

Web: www.mandala-montessori.eu


 

Česká hračka, s.r.o.

Prierez tvorby výrobcov českých hračiek. Tvorivé súbory, didaktické stavebnice pre motoriku, tradičné plechové hračky.

Web: www.ceska-hracka.cz


Obrázková škola – Oskola s.r.o.

Oskola predáva svoje zalaminátované kartičky už siedmim rokom, na slovenskom trhu funguje od augusta 2016. V ponuke nájdete kartičky na precvičovanie logopédie, predškolských schopností, slovenského jazyka a matematiky. Ďalej sú v ponuke rôznorodé obrázkové skladačky a hry. Lákavou didaktickou pomocnou sú drevené dosky s kolíčkami a farebnými gumičkami nazývané GeoBoards, ktoré zábavnou formou rozvíjajú u detí logické myslenie a ďalšie schopnosti.

Web: www.oskola.sk


 

nazornamatematika.eu

Zaujíma sa váš predškolák o čísla? Chcete mu hravou a názornou formou pomôcť poznávať desiatkovú sústavu? Alebo váš predškolák potrebuje názornejšiu výuku?

Názorná matematika je projekt inšpirovaný Montessori pedagogikou, ktorý predškolákom otvorí svet čísel a školákom uľahčí chápanie matematických operácií.Výukovú pomôcku deťom vyrobíte z veľkých zažehľovacích korálikov a deti sa určite do prípravy rady zapoja. Okrem správnych korálikov ponúkneme aj knižôčky, kartičky a všetko čo k názornej matematike budete potrebovať.

Web: www.nazornamatemarika.eu


 

Pohádka nás naučí

Plstené magnetické obrázky a výukový súbor aktivít pre deti 2 – 12 rokov v dvoch jazykoch. Vo výukovom súbore aktivít nájdete pracovné listy, obrázkové karty, stolové hry, riekanky či pesničky s karaoke a mnoho ďalšieho. Vidím, počujem, urobím – učím sa! 

Web: www.sylviad.cz


 

Pytlíkovky

Alebo Erikove hračky z “pytlíka”. Každé vrecko ukrýva malú radosť – predmet alebo aktivitu, ktorá stimuluje psychomotorický vývoj dieťaťa. Designové vrecko je praktické na cestovanie a tiež na doma, zaručí, že sa vám drobnosti, ktoré patria k sebe nerozutekajú. Existuje niekoľko variantov pre zabávanie najmenších Eričkov i o niečo väčších Erikov okolo 3 rokov.

Web: www.pytlikovky.cz


 

Adventný kalendár

Oskola si pre vás tento rok pripravila veľkú novinku,ktorá bude mať na festivale svoj vlastný stánok. Tou novinkou sú adventné kalendáre, zmysluplná zábava, s ktorou skrátite deťom čakanie na Štedrý deň.

Dostanete súbor 24 úloh, zameraných podľa veku dieťaťa. Môžete si vybrať z troch balení:

  • pre deti od 2 do 4 rokov,
  • od 4 do 6 rokov a
  • od 6 do 8 rokov.

S našimi kalendármi sa zabavia predškoláci i školáci.   


Vymydli si

11-ročný Matúš výrobou mydlohračiek pomáha svojmu bratovi Kubkovi s rehabilitačnou liečbou v hyperbarickej komore. Didaktické mydlo je mydielko s hračkou, ktorú si dieťa musí vymydliť. Je to pomôcka, ktorá hravým spôsobom podporuje hygienické návyky. Vďaka mydlohračke si dieťa v žiadnom prípade nezabudne umyť ruky.

Facebook: Vymydli si


Hry a hlavolamy 

Predaj hlavolamov a spoločenských hier. Novinky zo sveta hlavolamov, nejobľúbenejšie stolné hry a iné inteligentné hračky. Vhodné pre každého – deti i dospelých.

Web: www.hryahlavolamy.cz


Zoznam vystavovateľov priebežne aktualizujeme.