Zoznam vystavovateľov

Maxdor, s.r.o. – tvorca a výrobca originálnej stavebnice IKAMIGO®

IKAMIGO® vo voľnom preklade znamená galaxia priateľov. S IKAMIGO® získate naozaj veľa nových priateľov a zažijete s nimi more príbehov. Je to stavebnica plná originálnych možností pre deti aj dospelých, ktorá umožní vytvárať hračky a objekty podľa vašich predstáv. Táto kreatívna stavebnica IKAMIGO® ožíva v rukách detí. Otvára dvere fantázii, prebúdza predstavivosť, rozcvičuje prsty a umožní vytvoriť si svojho IKAMIGO® kamaráta.

Prednáška autorky Natálie Hamaríkovej v rámci prednáškového bloku 12:00-12:20.

Web: Ikamigo – O nás


Detská hračka, s.r.o

Hračky a hry pre deti – originálne, zmysluplné a bezpečné, ktoré napomáhajú všestrannému vývinu detí. Rozvíjajte a vzdelávajte deti tými najkvalitnejšími hračkami a hrami. V ponuke nájdete hračky a potreby pre deti všetkých vekových kategórií, ktoré prispievajú k ich všestrannému vývoju a rozvoju v každom vekovom období. Množstvo hračiek každoročne získava prestížne ocenenia na celosvetovom trhu hračiek a produktov pre deti. Tieto hračky s vysokou vzdelávacou hodnotou, podporujú rozvoj zmyslového vnímania dieťaťa, logického myslenia, poznania, fantázie, kreativity a estetického cítenia.

Web: www.detskahracka.sk


Knižky pre deti

Anglické knižky pre deti všetkých vekových skupín a jazykových úrovní.

Facebook: knizkypredeti


Šikulkovo

Šikulkovo je krajina plná náučných drevených hračiek, s ktorými si detičky môžu užívať hru a zábavu a popri tom rozvíjajú svoje schopnosti, trénujú jemnú motoriku, spoznávajú farby, tvary, čísla a mnoho iného. Jedinečný autorský dizajn – hračky sú navrhnuté, vyrobené a ručne maľované na Slovensku.

Web: www.sikulkovo.sk


Xyloba

Hudobná guľôčková dráha, ktorá ponúka takmer neobmedzené varianty, ako ju zostaviť. Poteší i „staviteľov“, ktorí radi guľôčkové dráhy konštruujú, i tak „skladateľov“, ktorí s jej pomocou môžu komponovať hudbu. Súčasťou guľôčkovej dráhy sú zvukové doštičky s rôznymi tónmi. Pri jazde dole, guľôčka naráža na jednotlivé doštičky s tónmi a tým vytvára melódiu. Rôzne dlhé koľajnice určujú rytmus. Vďaka návodom môže melódiu vytvoriť naozaj každý. Túto skvelú hračku nájdete na výstave i v detskom kútiku.

Web: www.xyloba.cz


Mandala Montessori s.r.o.

Montessori pomôcky, didaktické a kreatívne hračky. Naším heslo je „Hračky inšpirované deťmi“. Veríme v nekonečné možnosti každého dieťaťa a v našom sortimente ponúkame výhradne hračky ktoré, deti inšpirujú a rozvíjajú. Začali sme ako Montessori jasle, škôlka a rodinné centrum v Prahe 5 v Hlubočapoch a potreba pomôcok pre výchovu detí nás doviedla až k predaju a distribúcií výukových hračiek.

Web: www.mandala-montessori.eu


SB WOOD, s. r. o

Ručne háčkované amiguru postavičky rôznych zvieratiek, zeleniny a ovocia. Každá postavička má svoj unikátny dizajn. Pri zvieratkách sa deti dozvedia, kde žijú, pri ovocí a zelenine, prečo sú také chutné.

  • ami= japonsky háčkované alebo pletené
  • nuigurumi= vypchaná bábika/hračka

Web: www.hackohracky.sk


Montemama

Montemama – najväčší slovenský e-shop s montessori pomôckami a vzdelávacími hračkami pre domáce vzdelávanie a škôlky.

Montemama ponúka i kurzy, aktivity, materiály na stiahnutie či odborné články.

Web: www.montemama.sk


Rainbow Children’s Bookshelf

Detské knižky v angličtine popredného britského nakladateľstva Usborne – leporelá pre najmenších, obrázkové knižky, rozprávky, detské slovníky, encyklopédie.

Facebook: Rainbow Children’s Bookshelf


Obrázková škola – Oskola s.r.o.

Oskola predáva svoje zalaminátované kartičky už šiestym rokom, na slovenskom trhu funguje od augusta 2016. V ponuke nájdete kartičky na precvičovanie logopédie, predškolských schopností, slovenského jazyka a matematiky. Ďalej sú v ponuke rôznorodé obrázkové skladačky a hry. Lákavou didaktickou pomocnou sú drevené dosky s kolíčkami a farebnými gumičkami nazývané GeoBoards, ktoré zábavnou formou rozvíjajú u detí logické myslenie a ďalšie schopnosti.

Prednáška autorky Martiny Potschovej o GeoBoards v rámci prednáškového bloku 12:30-12:50.

Web: www.oskola.sk


Vnímavé deti.sk

Vnímavé deti.sk prinášajú na slovenský trh jedinečné kvalitné vzdelávacie hry, stavebnice a didaktické pomôcky, ktoré sú svojím obsahom a formou prispôsobené potrebám detí predškolského veku a mladšieho školského veku. Zameriavajú sa na rozvoj jemnej a hrubej motoriky, kognitívnych zručností a sú špeciálne navrhnuté a vyvinuté tak, aby podporovali všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa. Najúspešnejšou hrou je vzdelávacia hra Logico, ktorá je rozšírená vo viac ako 52 krajinách sveta a je držiteľom mnohých medzinárodných ocenení. Najobľúbenejším produktom spomedzi kreatívnych materiálov je kinetický piesok Kinetic Sand a modelovacia hmota Mad Mattr, ktoré svojimi špeciálnymi vlastnosťami fascinujú deti aj dospelých. V ponuke nájdete aj knihy pre deti. Výber detských titulov je založený v prvom rade na rozvíjaní skutočných hodnôt, ich cieľom je podnietiť deti, aby si vytvorili zdravý pohľad na seba aj na svet, naučili sa rozlišovať správne od nesprávneho a rozvíjali si fantáziu.

Web: www.vnimavedeti.sk


Vymydli si

10-ročný Matúš vymyslel didaktické mydlo, projekt má charitatívny rozmer. Týmto kreatívnym spôsobom zbiera prostriedky na plienky pre svojho ležiaceho brata Kubka s DMO. Didaktické mydlo je mydielko s hračkou, ktorú si dieťa musí vymydliť. Je to pomôcka, ktorá hravým spôsobom podporuje hygienické návyky. Vďaka mydlohračke si dieťa v žiadnom prípade nezabudne umyť ruky.

Facebook: Vymydli si


STAVEBNICE PONY s.r.o.

STAVEBNICA PONY je univerzálna drevená stavebnica pre deti každého veku. Jednoduchým spojovaním hŕby dielcov postavíte senzačné hračky. Z jednej stavebnice zostavíte až 16 úplne funkčných hračiek! Šikovnými ručičkami vykúzlite kolobežky, trojkolky, najrôznejšie káry, kočíky, žeriavy a veľa ďalšieho. Novinkou tohtoročnej výstavy bude PONY TEE PEE. Nápaditý stan, v ktorom si každé dieťa vytvorí miesto pre svoje súkromie. Vybrať si môžete zo širokej škály odtieňov.

Prednáška Ivany Halamíčkovej v rámci prednáškového bloku 15:00-15:20.

Web: www.mojepony.cz


LUSIO s.r.o.

Internetový obchod a hračkárstvo KIDMANIA v Bratislave má pre Vás tie najkrajšie a najkvalitnejšie hračky pre deti od výrobcov z Európskej únie ako Janod, Haba, Djeco, Calafant a iných. U nás nájdete nádherné drevené hračky vnímavé k potrebám detí aj rodičov, Montessori hračky, spoločenské hry pre deti, hračky na rozvoj jemnej motoriky, knihy, populárne CD a DVD s pesničkami, hračky pre chlapcov aj dievčatá.

KIDMANIA, to sú najlepšie nápady pre vaše deti!

Web: www.kidmania.sk


CARD BARDS – Odvážni Objavitelia

Staňte sa najväčšími hrdinami vašich detí!
Prežite so svojimi deťmi epické dobrodružstvo a vytvorte ten najlepší rodinný tím!
Odvážni Objavitelia sú pohybová spoločenská hra, ktorá spája deti a rodičov.

Prednáška Kataríny Akáčovej v rámci prednáškového bloku 14:30-14:50.

Web: www.cardbards.sk


PomockyPreDeti.sk

Didaktické učebné pomôcky s pútavými obrázkami a prehľadným grafickým spracovaním v podobe kariet. Komplexné tematické a predmetové súbory. Vhodné na domáce vyučovanie a zábavu, taktiež pre materské a základné školy.

Web: www.pomockypredeti.sk


nazornamatematika.eu

Zaujíma sa váš predškolák o čísla? Chcete mu hravou a názornou formou pomôcť poznávať desiatkovú sústavu? Alebo váš predškolák potrebuje názornejšiu výuku?

Názorná matematika je nový projekt inšpirovaný Montessori pedagogikou, ktorý predškolákom otvorí svet čísel a školákom uľahčí chápanie matematických operácií.Výukovú pomôcku deťom vyrobíte z veľkých zažehľovacích korálikov a deti sa určite do prípravy rady zapoja. Okrem správnych korálikov ponúkneme aj knižočky, kartičky a všetko čo k názornej matematike budete potrebovať. Na výstavu Hráme sa s rozumom prenesieme i obrázky zo zažehľovacích korálikov pre deti od troch rokov.

Web: www.nazornamatemarika.eu

Prihláste sa na workshop č. 5 v 15:00 a názorné počítanie si sami vyskúšate!


IMAGLEE – F4NT4ST1CKÉ K4RTY

Fantastické karty od IMAGLEE [imaglí] sú pôvodným českým výrobkom. Sú tu pre všetkých, ktorí (sa) chcú učiť a zároveň baviť. Cibria myslenie, zlepšujú vyjadrovacie schopnosti a posilňujú schopnosť empatie. Aktivujú bránicu a roztáčajú mozgové závity. Inšpirujú deti, vynálezcov i umelcov k odhaľovaniu súvislosti medzi javmi. Oživujú a spestrujú školské i mimoškolské vzdelávanie. To všetko vďaka originálnym piktogramom na kartách, ktoré sa k sebe hodia mnoho rôznorodými spôsobmi.

Prednášky autora Petra Hedbávneho v rámci prednáškového bloku v 10:30-10:50 a 15:30-15:50.

Web: www.imaglee.com

 


Pohádka nás naučí

Plstené magnetické obrázky a výukový súbor aktivít pre deti 2 – 12 rokov v dvoch jazykoch. Vo výukovom súbore aktivít nájdete pracovné listy, obrázkové karty, stolové hry, riekanky či pesničky s karaoke a mnoho ďalšieho. Vidím, počujem, urobím – učím sa! 

Web: www.sylviad.cz


Pytlíkovky

Alebo Erikove hračky z “pytlíka”. Každé vrecko ukrýva malú radosť – predmet alebo aktivitu, ktorá stimuluje psychomotorický vývoj dieťaťa. Designové vrecko je praktické na cestovanie a tiež na doma, zaručí, že sa vám drobnosti, ktoré patria k sebe nerozutekajú. Existuje niekoľko variantov pre zabavanie najmenších Eričkov i o niečo väčších Erikov okolo 3 rokov.

Web: www.pytlikovky.cz


 Citerka

Detský hudobný nástroj vhodný k rozvíjaniu muzikality u detí už od 4 rokov. S pomocou jednoduchých grafických značiek, doplnených o ilustrácie je dieťa schopné hrať pesničky i samostatne.

Web: www.citerka.cz